Διαγωνισμοί – Διακρίσεις των μαθητών του Γυμνασίου μας

Σχολικό έτος 2017 – 2018

23ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας και Διαστημικής 2017 – 2018

Κακαές Βάιος-Κωνσταντίνος Β΄ Γυμνασίου 5ος έπαινος Πανελλήνια στην τελική φάση

 

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»:

  1 Κακαές Βάιος Κωνσταντίνος Β΄ Γυμνασίου
  2 Καραδήμου Ελεάνα Β΄ Γυμνασίου
  3 Κομισόπουλος Αχιλλέας Β΄ Γυμνασίου
  4 Κουκούλης Αθανάσιος Β΄ Γυμνασίου
  5 Ξηρομερίτης Θοδωρής Β΄ Γυμνασίου
  6 Δρακωτός Γιώργος Γ΄ Γυμνασίου

 

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»

1 Κουκούλης Αθανάσιος Β΄ Γυμνασίου

Διακριθέντες στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» 2018

Σπανού Φωτεινή Α΄ Γυμνασίου 3ο Βραβείο Αριστείας
Ρουπακιάς Χρήστος Α΄ Γυμνασίου 3ο Βραβείο Αριστείας
Κακαές Βάιος-Κωνσταντίνος Β΄ Γυμνασίου 1ο Βραβείο Αριστείας (14ος)
Κουκούλης Αθανάσιος Β΄ Γυμνασίου 1ο Βραβείο Αριστείας (19ος)
Ταμπορούδης Σπύρος Β΄ Γυμνασίου 2ο Βραβείο Αριστείας
Θεοχαρίδης Αλκιβιάδης-Ραφαήλ Β΄ Γυμνασίου Εύφημος μνεία
Χαλβατζάς Νεκτάριος Β΄ Γυμνασίου Εύφημος μνεία
Μεταξιώτης Αστέριος Γ΄ Γυμνασίου Εύφημος μνεία

Σχολικό έτος 2016 – 2017

22ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας και Διαστημικής 2016 – 2017

Κουκούλης Αθανάσιος Α΄ Γυμνασίου 1ος έπαινος Πανελλήνια στην τελική φάση

Αναλυτικά οι επιδόσεις του σε κάθε φάση του διαγωνισμού:

    1η φάση:   <<ΕΥΔΟΞΟΣ>>     1η θέση πανελλήνια

    2η φάση:   <<ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ>>     7η θέση πανελλήνια

    3η φάση:   <<ΙΠΠΑΡΧΟΣ>>     1ος έπαινος πανελλήνια

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»:

  1 Καλπαδάκη Αναστασία Β΄ Γυμνασίου
  2 Καραμπάτσα Κωνσταντίνα Β΄ Γυμνασίου
  3 Σαμαρά Μαίρη Γ΄ Γυμνασίου
  4 Τσαλόπουλος Γεώργιος Γ΄ Γυμνασίου

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»

1 Καλπαδάκη Αναστασία Β΄ Γυμνασίου
2 Σαμαρά Μαίρη Γ΄ Γυμνασίου

Διακριθέντες στον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2017

Κουκούλης Αθανάσιος Α΄ Γυμνασίου 30ος–Βραβείο
Κακαές Βάιος Α΄ Γυμνασίου 34ος Βραβείο
Χαλβατζάς Νεκτάριος Α΄ Γυμνασίου 1ος Έπαινος
Καραδήμου Ελεάνα Α΄ Γυμνασίου 20η Έπαινος
Ταμπορούδης Σπύρος Α΄ Γυμνασίου 26ος Έπαινος

Σχολικό έτος 2015 – 2016

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»:

  1 ΓΑΒΡΙΗΛ ΑΝΤΩΝΙΑ Β΄ Γυμνασίου
  2 ΚΡΑΒΑΡΗ ΟΥΡΑΝΙΑ Β΄ Γυμνασίου

Διακριθέντες στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2016

Τσιτσανούδης Χρήστος Α΄ Γυμνασίου
Γκιουλέκα Ευαγγελία Α΄ Γυμνασίου
Πίττης Γεώργιος Β΄ Γυμνασίου
Φώτης Γεώργιος Β΄ Γυμνασίου
Γαβριήλ Αντωνία Β΄ Γυμνασίου
Πίττη Μαρία Ανθή Β΄ Γυμνασίου

Σχολικό έτος 2014 – 2015

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»:

ΓΚΟΥΡΓΚΟΥΛΙΑ ΑΡΤΕΜΙΣ Β΄ Γυμνασίου
ΣΑΜΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ΄ Γυμνασίου
ΣΥΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΩΝΗ Γ΄ Γυμνασίου
   
 

Σχολικό έτος 2013 – 2014

Διακριθέντες στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2014

ΣΚΟΥΛΑΡΙΓΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Β΄ Γυμνασίου  (57η)
ΑΡΜΠΑΡΑ ΖΩΗ Β΄ Γυμνασίου  (84η)
ΓΙΑΝΝΟΥΚΑ ΙΩΑΝΝΑ Β΄ Γυμνασίου (107η)
ΣΥΡΓΚΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ΄ Γυμνασίου (1ος)
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Γ΄ Γυμνασίου (42ος)
ΛΕΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ Γ΄ Γυμνασίου (45η)

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»

1 ΒΑΓΕΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΛΑΜΠΡΙΝΗ Β΄ Γυμνασίου
2 ΜΑΡΓΚΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ Β΄ Γυμνασίου
3 ΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΜΥΡΣΙΝΗ Β΄ Γυμνασίου
4 ΣΥΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΩΝΗ Β΄ Γυμνασίου
5 ΒΑΛΑΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ Γ΄ Γυμνασίου
6 ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Γ΄ Γυμνασίου
7 ΖΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ΄ Γυμνασίου
8 ΛΕΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ Γ΄ Γυμνασίου
9 ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Γ΄ Γυμνασίου
10 ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Γ΄ Γυμνασίου
11 ΣΥΡΓΚΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ΄ Γυμνασίου
12 ΤΕΠΕΤΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γ΄ Γυμνασίου

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»

1 ΛΕΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ Γ΄ Γυμνασίου
2 ΣΥΡΓΚΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ΄ Γυμνασίου
                   
 

Σχολικό έτος 2012 – 2013

10 Βραβείο στον πανελλήνιο διαγωνισμό “Διεθνές Έτος Συνεργασίας για το νερό 2013

Κάντε κλικ  εδώ για να δείτε το blog

 

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Β΄ Γυμνασίου
ΖΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Β΄ Γυμνασίου
ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Β΄ Γυμνασίου
ΛΕΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ Β΄ Γυμνασίου
ΝΤΑΛΕΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Β΄ Γυμνασίου
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Β΄ Γυμνασίου
ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Β΄ Γυμνασίου
ΣΥΡΓΚΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Β΄ Γυμνασίου
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γ΄ Γυμνασίου
   

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»

 

ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Β΄ Γυμνασίου
ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Β΄ Γυμνασίου
ΣΥΡΓΚΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Β΄ Γυμνασίου
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γ΄ Γυμνασίου
                   
 

Διακριθέντες στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2013:

ΣΥΡΓΚΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Β΄ Γυμνασίου  (31ος)
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γ΄ Γυμνασίου   (74η)
            

Σχολικό έτος 2011 – 2012

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ» :

  
ΒΑΡΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Β΄ Γυμνασίου
                    

Σχολικό έτος 2010 – 2011

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»:

ΓΚΟΥΝΙΑΡΟΥΔΗ ΑΓΑΘΗ Β΄ Γυμνασίου
ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Β΄ Γυμνασίου
ΒΑΛΑΩΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Γ΄ Γυμνασίου
   

Σχολικό έτος 2009 – 2010

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»:

ΒΑΛΑΩΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Β΄ Γυμνασίου
ΚΥΒΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β΄ Γυμνασίου
ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΣ Β΄ Γυμνασίου
ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Γ΄ Γυμνασίου
ΒΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γ΄ Γυμνασίου
ΜΙΖΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Γ΄ Γυμνασίου
ΝΤΑΛΕΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Γ΄ Γυμνασίου
ΣΑΠΟΥΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ΄ Γυμνασίου

 

Σχολικό έτος 2008 – 2009

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»:

ΚΟΤΟΥΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β΄ Γυμνασίου
ΜΙΖΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Β΄ Γυμνασίου
ΣΑΠΟΥΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β΄ Γυμνασίου
ΜΠΑΜΝΑΡΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Γ΄ Γυμνασίου
ΞΗΝΤΑΡΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Γ΄ Γυμνασίου
 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ΄ Γυμνασίου

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»:

ΜΙΖΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Β΄ Γυμνασίου

Σχολικό έτος 2007 – 2008

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «ΘΑΛΗΣ»:

ΜΠΑΜΝΑΡΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Β΄ Γυμνασίου
ΞΗΝΤΑΡΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Β΄ Γυμνασίου
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β΄ Γυμνασίου