Διαγωνισμοί – Διακρίσεις των μαθητών του Λυκείου μας

Σχολικό έτος 2016 – 2017

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ» :

Βαβλιάκης Ιωάννης                   Α΄ Λυκείου
Νταφόπουλος Στέφανος           Α΄ Λυκείου
Μαργκάς Στέλιος                        Β΄ Λυκείου
Λευκοπούλου Μαριαλένα         Γ΄ Λυκείου
Παπακώστας Ιωάννης              Γ΄ Λυκείου
 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας

Μουστρούφης Δημήτριος        Α΄ Λυκείου                21ος πανελλαδικά
 
Διαγωνισμός EUROSCOLA 2017:
Σταγιάννη Μυρσίνη                 Β΄ Λυκείου           12η
Αρμπάρα Ζωή                           Β΄ Λυκείου           13η

Σχολικό έτος 2015 – 2016

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ» :

Γανοχωρίτη Ιωάννα                   Α΄ Λυκείου
Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος        Β΄ Λυκείου
Λευκοπούλου Μαριαλένα         Β΄ Λυκείου
Παπακώστας Ιωάννης              Β΄ Λυκείου
Παπουτσόγλου Βασίλειος        Β΄ Λυκείου
 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Βιολογίας

Αγγέλου Λυδία Δέσποινα        Γ΄ Λυκείου                21η πανελλαδικά
 
Διαγωνισμός EUROSCOLA 2016:
Φεζουλίδη Γεωργία                 Β΄ Λυκείου           8η
Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος    Β΄ Λυκείου          19ος
 

Σχολικό έτος 2014 – 2015

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ» :

Βαρυτιμίδης Μάριος                 Α΄ Λυκείου
Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος        Α΄ Λυκείου
Λευκοπούλου Μαριαλένα         Α΄ Λυκείου
Παπακώστας Ιωάννης              Α΄ Λυκείου
Παπουτσόγλου Βασίλειος        Α΄ Λυκείου
Παπακώστα Βασιλική               B΄ Λυκείου
 
Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» :
Λευκοπούλου Μαριαλένα         Α΄ Λυκείου
Παπακώστας Ιωάννης              Α΄ Λυκείου
 
 

Διαγωνισμός EUROSCOLA 2015:

Παπακώστα Βασιλική               Β΄ Λυκείου           1η
Μίζιος Ζήσης                           Β΄ Λυκείου            4ος
Βαρνά Μαρία                           Β΄ Λυκείου            9η
 

Σχολικό έτος 2013 – 2014

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2014:

 
Παπακωνσταντίνου Μενέλαος                          Β΄ Λυκείου                             62ος πανελλαδικά
Σκρέκα Ανδρονίκη                                                Β΄ Λυκείου                             78η πανελλαδικά
 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής 2014:

Παπακώστα Βασιλική               Α΄ Λυκείου         26η πανελλαδικά
 

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ» :

Βαρνάς Γεώργιος                     Α΄ Λυκείου
Παπακώστα Βασιλική               Α΄ Λυκείου
 

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» :

Παπακώστα Βασιλική               Α΄ Λυκείου
 

 

Διαγωνισμός EUROSCOLA 2014:          

Πλακοπίτης Νικόλαος         Β΄ Λυκείου            
 

Σχολικό έτος 2012 – 2013

Βουλή των εφήβων:          

Ντίκου Δωροθέα         Β΄ Λυκείου              τακτική έφηβος Βουλευτής του ν. Λάρισας
 

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ» :

Καγιάφας Λεωνίδας                  Α΄ Λυκείου
Βαλαώρα Δέσποινα                   Β΄ Λυκείου
Σαπουνάς Γιώργος                    Γ΄ Λυκείου
 
Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2013:
 
Σαλγκάμη Πολυξένη                          Γ΄ Λυκείου                             45η πανελλαδικά

Σχολικό έτος 2011 – 2012

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ» :

Αχταροπούλου Μαριάννα          Α΄ Λυκείου
Βαλαώρα Δέσποινα                        Α΄ Λυκείου
Δασταμάνης Γιώργος                   Α΄ Λυκείου
Ξηρομερίτη Μαρία-Αγγελική    Α΄ Λυκείου
Αποστολίδης Δημήτρης              Β΄ Λυκείου
Μίζιου Αγγελική                              Β΄ Λυκείου
Νταλέκου Κωνσταντίνα               Β΄ Λυκείου
Χριστοδουλόπουλος Γιώργος   Γ΄ Λυκείου

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»:

Ξηρομερίτη Μαρία-Αγγελική    Α΄ Λυκείου

 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2012:

Χριστοδουλόπουλος Γιώργος                  Γ΄ Λυκείου                       6ος πανελλαδικά       στην 1η φάση του διαγωνισμού
Ένας από τους 4 Έλληνες μαθητές που εκπροσώπησαν τη χώρα μας στην 44η Διεθνή Ολυμπιάδα Χημείας στην Ουάσιγκτον τον Ιούλιο του 2012
 
Σαλγκάμη Πολυξένη                          Β΄ Λυκείου                             18η πανελλαδικά

 

Διαγωνισμός  Euroscola 2012:

Μίζιου Αγγελική                                 Β΄ Λυκείου
Πλακοπίτη Νάνσυ                              Β΄ Λυκείου
Σαλγκάμη Πολυξένη                          Β΄ Λυκείου

Σχολικό έτος 2010 – 2011

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ»:

Αποστολίδης Δημήτρης              Α΄ Λυκείου
Γεροκώστας Ευθύμης                    Α΄ Λυκείου
Μίζιου Αγγελική                              Α΄ Λυκείου
Νταλέκου Κωνσταντίνα               Α΄ Λυκείου
Σαλγκάμη Πολυξένη                      Α΄ Λυκείου
Σαπουνάς Γιώργος                         Α΄ Λυκείου
Σταγιάννης Δημήτρης                  Α΄ Λυκείου
Αλεξανδρή Νάγια                            Β΄ Λυκείου

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»:

Νταλέκου Κωνσταντίνα               Α΄ Λυκείου
 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2011:

Χριστοδουλόπουλος Γιώργος                  Β΄ Λυκείου                       1ος πανελλαδικά
 

Σχολικό έτος 2009 – 2010

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ»:

Πετρολέκας Αλέξανδρος              Γ΄ Λυκείου
 

Σχολικό έτος 2008 – 2009

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ»:

Αποστολίδου Ευαγγελία              Α΄ Λυκείου
Μαγουλιώτης Δημήτριος            Β΄ Λυκείου
Πετρολέκας Αλέξανδρος             Β΄ Λυκείου
 
Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»:
Πετρολέκας Αλέξανδρος             Β΄ Λυκείου