Ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας οι σχολές εισαγωγής των υποψηφίων των Πανελλαδικών εξετάσεων του 2018.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους και τα εξαιρετικά τους αποτελέσματα και τους ευχόμαστε καλές σπουδές.

Οι υποψήφιοι του Λυκείου μας που εισάγονται στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι:

ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

1 Συρογιαννοπούλου Θεώνη Ιατρικής Αθήνα
2 Σταγιάννη Μυρσίνη Ιατρικής Αθήνα
3 Σκουλαρίγκη Ευαγγελία Ιατρικής Αθήνα
4 Μαρθίδης Αναστάσιος Ιατρικής Λάρισα (7ος)
5 Χριστοδουλόπουλος Ανδρέας Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Λάρισα (2ος)
6 Αρμπάρα Ζωή Ιατρικής Αλεξανδρούπολη
7 Μηλιώνη Μαρία Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκη
8 Γανοχωρίτη Ιωάννα Κτηνιατρικής Θεσσαλονίκη
9 Σαμαράς Παναγιώτης Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ Θεσσαλονίκη
10 Παπαντώνης Θωμάς Μάριος Χημικών Μηχανικών Αθήνα
11 Αναστασίου Ιωάννα Χημείας Θεσσαλονίκη
12 Μεζίλης Ελευθέριος Χημείας Πάτρα
13 Μπατρακούλη Στέλλα Μαρία Χημείας Ηράκλειο
14 Μαργκάς Στυλιανός Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρα
15 Αλεξανδρής Αλέξανδρος Φυσικοθεραπείας Θεσσαλονίκη
16 Κυρίτσης Αθανάσιος ΣΜΥΑ
17 Σέξτου Νεφέλη Ελευθερία Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωάννινα
18 Πασχούδη Ευαγγελία Πολιτικών Μηχανικών Βόλος
19 Καφαντάρης Γεώργιος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης Ξάνθη
20 Κυρίτσης Ιωάννης Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωάννινα
21 Καλύβας Ιωάννης Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Ρόδος
22 Αναστασόπουλος Δημήτριος Μαθηματικών Ηράκλειο
23 Μπούρας Αχιλλεύς Σχολή Πλοιάρχων ΑΕΝ
24 Μπράχος Κυριάκος Αντώνιος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΤΕ Λάρισα
25 Καΐπη Κωνσταντίνα   Εσωτερικής Αρχιτεκτονικής Δυτικής Αττικής
26 Σακελλαροπούλου Αναστασία Γραφιστικής & Οπτικής Επικοινωνίας Δυτικής Αττικής

 

ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

1 Πλιάτσικας Δημήτριος Νομικής Θεσσαλονίκη
2 Πατσίδου Γεωργία Νομικής Αθήνα
3 Νικολαΐδη Ραφαέλα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκη (3η)
4 Καπνιτζής Θεόδωρος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θεσσαλονίκη
5 Ντόβα Μαρία Ροδάνθη Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας Αθήνα (4η)
6 Τζιαμαλή Μαρία Φιλολογίας Ιωάννινα
7 Μπουλασίκη Στεφανία Βαλκανικών, Σλαβικών & Ανατολικών Σπουδών Θεσσαλονίκη
8 Γιαννούκα Χριστίνα Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης και διερμηνείας (Κέρκυρα)
9 Σωτηροπούλου Γαλάτεια Ελένη Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Βόλος (10η)
10 Παπακώστα Κωνσταντίνα Ιστορίας & Αρχαιολογίας Ιωάννινα
11 Αποστολάκη Ευθυμία Κοινωνικής Ανθρωπολογίας & Ιστορίας Μυτιλήνη (5η)
12 Γκουγκουστάμος Δημήτριος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αλεξανδρούπολη
13 Μανώλα Χριστίνα Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής & Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Ρόδος

 

ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

1 Σανίδας Βασίλειος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Αθήνα (5ος)
2 Κελεσίδης Φώτιος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Θεσσαλονίκη
3 Δρακωτός Δημήτριος Οικονομικών Επιστημών Βόλος (4ος)
4 Μάνη Νίκη Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Αθήνα
5 Γκόλτσου Αικατερίνη Οικονομικών επιστημών Θεσσαλονίκη
6 Γκαραβέλας Ηλίας Οικονομικών επιστημών Ιωάννινα
7 Κοντόγιας Απόστολος Διοίκησης Επιχειρήσεων Χίος
8 Κυριακίδη Μαριάνθη Διοίκησης Επιχειρήσεων Λάρισα
9 Καλέσης Πέτρος Διοίκησης Επιχειρήσεων Κοζάνη