Ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας οι σχολές εισαγωγής των υποψηφίων των Πανελλαδικών εξετάσεων του 2017.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους και τα αποτελέσματά τους και καλές σπουδές.

Οι υποψήφιοι του Λυκείου μας που εισάγονται στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι:

ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

1  Ριζούλη Παναγιώτα Ιατρικής Θεσσαλονίκη
2  Σκουλαρίγκης Σπυρίδων Ιατρικής Αθήνα
3  Σκρέκας Ιωάννης Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ Αθήνα 5ος
4  Μπούρας Δημήτριος Ευριπίδης Ιατρικής Ιωάννινα
5  Φεζουλίδη Γεωργία Ιατρικής Αλεξανδρούπολη
6  Παπακώστας Ιωάννης Ευελπίδων – Σώματα 1ος
7  Τεπετές Νικόλαος Ιάσων Βιολογίας Αθήνα
8  Νταλέκος Νικόλαος Επιστήμης Διαιτολογίας & Διατροφής Αθήνα
9  Πλήκας Αστέριος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκη
10  Παπακωνσταντίνου Ευαγγελία Βιολογίας Πάτρα
11  Χασιώτη Ανδρομάχη Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκη
12  Νταναβάρα Λυδία Αικατερίνη Ιατρικής Αλεξανδρούπολη
13  Παπαγεωργίου Καλλιόπη Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Λάρισα
14  Νασόπουλος Ιωάννης Μάριος Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Λάρισα
15  Περήφανου Σωτήρη Μαρία Σταυρούλα Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών Ιωάννινα
16  Ζάχος Παναγιώτης Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών Πάτρα
17  Μηλιώνη Μαρία Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής του Ανθρώπου Αθήνα
18  Ζέλου Ελευθερία Χημείας Ηράκλειο
19  Κυρίτσης Κωνσταντίνος Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής του Ανθρώπου Αθήνα
20  Τζιαμαλής Άγγελος Γεωπονίας Θεσσαλονίκη
21  Κελεσίδου Ρεβέκκα Γεωπονίας Θεσσαλονίκη
22  Παπακωνσταντίνου Γεώργιος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκη
23  Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος Φυσικής Ηράκλειο
24  Λευκοπούλου Ελένη Μαρία Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ Βόλος
25  Κυρίτση Βασιλική Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος Βόλος
26  Πανταζής Βασίλειος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ Ξάνθη
27  Μπάκος Αλέξανδρος Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος Βόλος
28  Βαρυτιμίδης Μάριος Φυσικής Θεσσαλονίκη
29  Μιχαήλ Ζωή Γεωπονίας, Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος Βόλος
30  Βαλάκα Νικολέτα Μηχανικών Επιστήμης Υλικών Ιωάννινα
31  Καραμπάτσας Ευάγγελος Ιστορίας και Φιλοσοφίας της Επιστήμης Αθήνα
32  Αλεξόπουλος Δημοσθένης Κωνσταντίνος Μηχανικών Χωροταξίας & Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη
33  Αρχοντής Παναγιώτης Αγροτικής Ανάπτυξης Ορεστιάδα
34  Χατζηπούλιος Ιωάννης Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Σάμος
35  Σωτηρίου Κυριαζής Κωνσταντίνος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Χανιά
36  Μπούρας Αχιλλεύς Μηχανικών Οικονομίας και Διοίκησης Χίος
37  Καΐπη Κωνσταντίνα Εσωτερικής Αρχιτεκτονικής, Διακόσμησης και Σχεδιασμού Αντικειμένων Σέρρες

ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

1  Σαπουνά Μυρτώ Μαρία Πολιτικής Επιστήμης & Δημόσιας Διοίκησης Αθήνα
2  Χαλίτσιου Ελένη Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης και Διερμηνείας Κέρκυρα
3  Αντωνίου Θεοδώρα Κοινωνιολογίας Αθήνα
4  Γκαραβέλα Ευαγγελία Φιλολογίας Ιωάννινα
5  Καραΐσκου Μαρία Ελένη Φιλοσοφίας & Παιδαγωγικής Θεσσαλονίκη
6  Μαγουλάς Ιωάννης Φιλολογίας Ιωάννινα
7  Μπάτσικα Αντωνία Κοινωνικής Πολιτικής Αθήνα
8  Δοντά Αναστασία Φιλοσοφίας Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας Ιωάννινα
9  Μαράβα Πολυξένη Θεατρικών Σπουδών Αθήνα
10  Φασούλα Ευαγγελία Φαίδρα Θεατρικών Σπουδών Αθήνα
11  Μακαρίτση Μαρία Φιλολογίας Καλαμάτα
12  Γουλιώνη Μαρία Επιστημών Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκη
13  Τσούτσα Ελένη Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας Θεσσαλονίκη 3η

ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

1  Παπουτσόγλου Βασίλειος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Αθήνα 1ος
2  Μάνη Κωνσταντίνα Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Αθήνα
3  Κομνηνού Δέσποινα Αφροδίτη Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Αθήνα
4  Λωρίδας Βασίλειος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Μακεδονίας
5  Χαρμάνη Γεωργία Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας
6  Λαχανάς Δημήτριος Επιστήμης Υπολογιστών Ηράκλειο
7  Βαλαώρας Αγαθοκλής Ιωάννης Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας
8  Μαλισόβας Γεώργιος Οικονομικών Επιστημών Αθήνα
9  Τσίνα Αικατερίνη Οικονομικής Επιστήμης Πειραιάς
10  Μαράβας Απόστολος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας
11  Γκρόζου Παρασκευή Οικονομικών Επιστημών Αθήνα
12  Χλιάπης Ιωάννης Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Αθήνα
13  Αηδόνης Σοφοκλής Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Λάρισα
14  Νούλας Σωτήριος Διοίκησης Επιχειρήσεων Χίος
15  Καραμούτης Ανδρέας Οργάνωσης & Διαχείρισης Αθλητισμού Σπάρτη
16  Λαδόπουλος Ιωάννης Διοίκησης Επιχειρήσεων Λάρισα
17  Στάμου Αριστείδης Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Κοζάνη
18  Ταμπούρας Γεώργιος Διοίκηση Τουριστικών Επιχειρήσεων και Επιχειρήσεων Φιλοξενίας Λάρισα
19  Γιαννακός Δημήτριος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Κοζάνη

Απόφοιτοι υποψήφιοι που εισάγονται με το 10%

1  Νασιάρας Ιωάννης Νομικής Θεσσαλονίκη
2  Ντορμπάς Κωνσταντίνος Ικάρων Ιπτάμενοι
3  Σιαμπαλιώτης Βασίλειος Πολιτικής Επιστήμης & Δημόσιας Διοίκησης Αθήνα
4  Καλτσά Νικολέτα Γεωπονίας Θεσσαλονίκη
5  Καραΐσκου Αικατερίνη Κοινωνικής Διοίκησης Κομοτηνή
6  Κυλικά Ευμορφία Μαρία Ακτινολογίας & Ακτινοθεραπείας Αθήνα
7  Μαντζανή Ελένη Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης και Διερμηνείας Κέρκυρα
8  Μίζιος Ζήσης Βιολογίας Πάτρα
9  Σαλεπτσής Οδυσσέας Τεχνολογίας Τροφίμων Καρδίτσα
10  Νούλας Ηλίας Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Ιωάννινα
11  Ντίκου Αποστολία Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Βόλος
12  Τσινίδου Μαριάννα Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Βόλος
13  Τσούτσα Λαμπρινή Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική Λαμία