Ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας οι σχολές εισαγωγής των υποψηφίων των Πανελλαδικών εξετάσεων του 2016.

Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στην επιτυχία του Νίκου Πλακοπίτη, υποψηφίου του Λυκείου μας με το παλαιό σύστημα, ο οποίος εισάγεται πρώτος (από τους υποψηφίους του παλαιού συστήματος) στην Ιατρική Αθηνών, ενώ συγκεντρώνει το μεγαλύτερο βαθμό πρόσβασης (19,57  –  19630 μόρια) από όλους τους υποψηφίους του παλαιού συστήματος πανελλαδικά!

Συγχαρητήρια στο Νίκο και σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους και τα αποτελέσματά τους.

Οι υποψήφιοι του Λυκείου μας που εισάγονται στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι:

ΠΑΛΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

1 Πλακοπίτης Νικόλαος Ιατρική Αθήνας           (1ος)
2 Ντορμπάς Κωνσταντίνος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκη

ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

1 Γιαννακούλας Άγγελος Ιατρική Θεσσαλονίκης
2 Παπακώστα Βασιλική Ιατρική Ηρακλείου
3 Δασκαλοπούλου Ηλιάνα Φαρμακευτική Πάτρας
4 Κόκκαλη Ευτυχία Κτηνιατρική Θεσσαλονίκης
5 Μπαμνάρας Κωνσταντίνος Φαρμακευτική Πάτρας
6 Μιχαήλ Ηλίας Ευελπίδων – Σώματα
7 Μίζιος Ζήσης Κτηνιατρική Καρδίτσας
8 Γεροκώστα Ζωή Μαρία Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Λάρισα
9 Ξηνταράκου Όλγα Βιολογίας Ηράκλειο
10 Καψής Αντώνιος Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Λάρισα
11 Βαρνάς Γεώργιος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκη
12 Κυβέλος Σωκράτης Φυσικοθεραπείας Θεσσαλονίκη
13 Καλαμάτα Σταυρούλα Νοσηλευτικής Αθήνα
14 Σκουλαρίγκης Σπυρίδων Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική Λαμία
15 Καλτσά Νικολέτα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Βόλος
16 Τσούτσα Λαμπρινή Ιατρικών Εργαστηρίων Θεσσαλονίκης
17 Ζέλου Ελευθερία Γεωπονίας Θεσσαλονίκης
18 Παντάζος Ιωάννης Χημικών Μηχανικών Πάτρα
19 Κυλικά Ευμορφία Μαρία Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική Λαμία
20 Παπαγιάννη Λυδία Πολιτικών Μηχανικών Αθήνα
21 Κυρίτσης Νικόλαος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Ξάνθη
22 Γεωργαντζάς Χαράλαμπος Αλέξανδρος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών Αθήνα
23 Τζιαμαλής Άγγελος Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής Βόλος
24 Βαρνάς Βασίλειος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκη
25 Μαργκά Αφροδίτη Χημείας Θεσσαλονίκη
26 Τσινούλη Ιφιγένεια Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θεσσαλονίκη
27 Κυρίτσης Κωνσταντίνος Λογοθεραπείας Ιωάννινα
28 Αλεξόπουλος Δημοσθένης Κωνσταντίνος Μαθηματικών Ιωάννινα
29 Παπαθανασίου Κρέων Φυσικής Ηράκλειο
30 Χατζίκος Νικόλαος Πολιτικών Μηχανικών Βόλος
31 Χασιώτης Αθανάσιος Πολιτικών Μηχανικών Ξάνθη
32 Αρμένη Ελένη Διατροφής & Διαιτολογίας Καρδίτσα
33 Τσινίδου Μαριάννα Επιστημών της Εκπ/σης στην Προσχολική Ηλικία Αλεξανδρούπολη
34 Λαχανά Αρετή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Χανιά
35 Αλεξός Λάμπρος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης Ξάνθη
36 Μπακού Βάγια Ειρήνη Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Βόλος
37 Πλασταρά Δήμητρα Μηχανικών Χωροταξίας & Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη
38 Σδρούλιας Γεώργιος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Κομοτηνή
39 Μαυρουδής Θεόδωρος Μηχανικών Χωροταξίας & Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη
40 Πατεράκης Νικόλαος Μηχανικών Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Κοζάνη
41 Βαρνά Μαρία Τεχνολόγων Γεωπόνων Λάρισας
42 Σαπουνά Ειρήνη Μιχαέλα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Βόλος
43 Μπούρας Αχιλλεύς Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΤΕ Λάρισα
44 Μαργαρίτης Ιωάννης Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ Σέρρες

ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

1 Νασιάρας Ιωάννης Νομική Κομοτηνής
2 Νικολοπούλου Δέσποινα Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας Θεσσαλονίκη
3 Παπακωνσταντίνου Αικατερίνη Ψυχολογίας Ρέθυμνο
4 Μπουρμπούλια Βικτώρια Φιλολογία Αθήνας
5 Κωστούλη Μαρία Ελένη Κοινωνιολογίας Αθήνα
6 Καραχριστιανίδης Αναστάσιος Ιστορίας & Αρχαιολογίας Θεσσαλονίκη
7 Κυπαρίσση Παρασκευή Ειρήνη Φιλολογίας Ιωάννινα
8 Καραΐσκου Αικατερίνη Κοινωνικής Διοίκησης Κομοτηνή
9 Μπάτσικα Αντωνία Φιλοσοφίας & Παιδαγωγικής Θεσσαλονίκη
10 Πετσούλα Ειρήνη Κοινωνικής Πολιτικής Αθήνα
11 Σαρούδη Δήμητρα Φιλολογίας Ιωάννινα
12 Γκοτζαμάνη Νικολέτα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκη
13 Νάστου Στυλιανή Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκη
14 Μαντζανή Ελένη Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας Θεσσαλονίκη
 15 Νούλας Ηλίας Ιστορίας Κέρκυρα
16 Νικητοπούλου Ιφιγένεια Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Ιωάννινα

ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

1 Τσινούλη Δέσποινα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Θεσσαλονίκη
2 Στύλας Βασίλειος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας
3 Βαλαβάνη Δανάη Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας
4 Αναστασίου Ευφημία Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας
5 Τσάτσαβος Σταύρος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας
6 Μαλισόβας Γεώργιος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Αθήνα
7 Τσιαντής Αθανάσιος Οικονομικών Επιστημών Βόλος
8 Σανίδας Αστέριος Οικονομικών Επιστημών Βόλος
9 Ντίκου Αποστολία Οικονομικών Επιστημών Βόλος
10 Κοσμάς Δημήτριος Οικονομικών Επιστημών Κομοτηνή
11 Οικονόμου Άννα Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Λάρισα
12 Κούγκουλος Αντώνιος Διοίκησης Συστημάτων Εφοδιασμού Κατερίνη
13 Ισαακίδης Βασίλειος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Κοζάνη
14 Αλεξόπουλος Δημήτριος Σχεδιασμού & Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου Τ.Ε. Καρδίτσα
15 Μπαλταγιάννη Γεωργία Διοίκησης Μονάδων Υγείας & Πρόνοιας Καλαμάτα

Απόφοιτοι υποψήφιοι που εισάγονται με το 10%

1 Αλεξός Αντώνιος Μηχανολόγων Μηχανικών Βόλος
2 Αντωνίου Γεώργιος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θεσσαλονίκη
3 Γιαννακούλας Κωνσταντίνος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θεσσαλονίκη
4 Γιαπουτζής Ευάγγελος Παναγιώτης Οικονομικών Επιστημών Αθήνα
5 Μπουλιώτας Σταύρος Φυσικής Αθήνα
6 Μπούτλα Αλεξάνδρα Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκη
7 Μπρέτα Αθανασία Νομική Κομοτηνή
8 Ντέτσικας Νικόλαος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκη
9 Τσακίρη Δήμητρα Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Βόλος
10 Τσιωνά Φανή Ιστορίας Αρχαιολογίας & Κοινωνικής Ανθρωπολογίας Βόλος

Τους ευχόμαστε ολόθερμα καλές σπουδές!