Ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας οι σχολές εισαγωγής των υποψηφίων των Πανελλαδικών εξετάσεων του 2016.

Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στην επιτυχία του Νίκου Πλακοπίτη, υποψηφίου του Λυκείου μας με το παλαιό σύστημα, ο οποίος εισάγεται πρώτος (από τους υποψηφίους του παλαιού συστήματος) στην Ιατρική Αθηνών, ενώ συγκεντρώνει το μεγαλύτερο βαθμό πρόσβασης (19,57  –  19630 μόρια) από όλους τους υποψηφίους του παλαιού συστήματος πανελλαδικά!

Συγχαρητήρια στο Νίκο και σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους και τα αποτελέσματά τους.

Οι υποψήφιοι του Λυκείου μας που εισάγονται στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι:

ΠΑΛΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

1Πλακοπίτης ΝικόλαοςΙατρική Αθήνας           (1ος)
2Ντορμπάς ΚωνσταντίνοςΗλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκη

ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

1Γιαννακούλας ΆγγελοςΙατρική Θεσσαλονίκης
2Παπακώστα ΒασιλικήΙατρική Ηρακλείου
3Δασκαλοπούλου ΗλιάναΦαρμακευτική Πάτρας
4Κόκκαλη ΕυτυχίαΚτηνιατρική Θεσσαλονίκης
5Μπαμνάρας ΚωνσταντίνοςΦαρμακευτική Πάτρας
6Μιχαήλ ΗλίαςΕυελπίδων – Σώματα
7Μίζιος ΖήσηςΚτηνιατρική Καρδίτσας
8Γεροκώστα Ζωή ΜαρίαΒιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Λάρισα
9Ξηνταράκου ΌλγαΒιολογίας Ηράκλειο
10Καψής ΑντώνιοςΒιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Λάρισα
11Βαρνάς ΓεώργιοςΜηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκη
12Κυβέλος ΣωκράτηςΦυσικοθεραπείας Θεσσαλονίκη
13Καλαμάτα ΣταυρούλαΝοσηλευτικής Αθήνα
14Σκουλαρίγκης ΣπυρίδωνΠληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική Λαμία
15Καλτσά ΝικολέταΠαιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Βόλος
16Τσούτσα ΛαμπρινήΙατρικών Εργαστηρίων Θεσσαλονίκης
17Ζέλου ΕλευθερίαΓεωπονίας Θεσσαλονίκης
18Παντάζος ΙωάννηςΧημικών Μηχανικών Πάτρα
19Κυλικά Ευμορφία ΜαρίαΠληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική Λαμία
20Παπαγιάννη ΛυδίαΠολιτικών Μηχανικών Αθήνα
21Κυρίτσης ΝικόλαοςΗλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Ξάνθη
22Γεωργαντζάς Χαράλαμπος ΑλέξανδροςΕφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών Αθήνα
23Τζιαμαλής ΆγγελοςΓεωπονίας Φυτικής Παραγωγής Βόλος
24Βαρνάς ΒασίλειοςΠολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκη
25Μαργκά ΑφροδίτηΧημείας Θεσσαλονίκη
26Τσινούλη ΙφιγένειαΕπιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θεσσαλονίκη
27Κυρίτσης ΚωνσταντίνοςΛογοθεραπείας Ιωάννινα
28Αλεξόπουλος Δημοσθένης ΚωνσταντίνοςΜαθηματικών Ιωάννινα
29Παπαθανασίου ΚρέωνΦυσικής Ηράκλειο
30Χατζίκος ΝικόλαοςΠολιτικών Μηχανικών Βόλος
31Χασιώτης ΑθανάσιοςΠολιτικών Μηχανικών Ξάνθη
32Αρμένη ΕλένηΔιατροφής & Διαιτολογίας Καρδίτσα
33Τσινίδου ΜαριάνναΕπιστημών της Εκπ/σης στην Προσχολική Ηλικία Αλεξανδρούπολη
34Λαχανά ΑρετήΑρχιτεκτόνων Μηχανικών Χανιά
35Αλεξός ΛάμπροςΜηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης Ξάνθη
36Μπακού Βάγια ΕιρήνηΑρχιτεκτόνων Μηχανικών Βόλος
37Πλασταρά ΔήμητραΜηχανικών Χωροταξίας & Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη
38Σδρούλιας ΓεώργιοςΕπιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Κομοτηνή
39Μαυρουδής ΘεόδωροςΜηχανικών Χωροταξίας & Ανάπτυξης Θεσσαλονίκη
40Πατεράκης ΝικόλαοςΜηχανικών Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Κοζάνη
41Βαρνά ΜαρίαΤεχνολόγων Γεωπόνων Λάρισας
42Σαπουνά Ειρήνη ΜιχαέλαΑρχιτεκτόνων Μηχανικών Βόλος
43Μπούρας ΑχιλλεύςΗλεκτρολόγων Μηχανικών ΤΕ Λάρισα
44Μαργαρίτης ΙωάννηςΠολιτικών Μηχανικών ΤΕ Σέρρες

ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ

1Νασιάρας ΙωάννηςΝομική Κομοτηνής
2Νικολοπούλου ΔέσποιναΑγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας Θεσσαλονίκη
3Παπακωνσταντίνου ΑικατερίνηΨυχολογίας Ρέθυμνο
4Μπουρμπούλια ΒικτώριαΦιλολογία Αθήνας
5Κωστούλη Μαρία ΕλένηΚοινωνιολογίας Αθήνα
6Καραχριστιανίδης ΑναστάσιοςΙστορίας & Αρχαιολογίας Θεσσαλονίκη
7Κυπαρίσση Παρασκευή ΕιρήνηΦιλολογίας Ιωάννινα
8Καραΐσκου ΑικατερίνηΚοινωνικής Διοίκησης Κομοτηνή
9Μπάτσικα ΑντωνίαΦιλοσοφίας & Παιδαγωγικής Θεσσαλονίκη
10Πετσούλα ΕιρήνηΚοινωνικής Πολιτικής Αθήνα
11Σαρούδη ΔήμητραΦιλολογίας Ιωάννινα
12Γκοτζαμάνη ΝικολέταΕπιστημών Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκη
13Νάστου ΣτυλιανήΠαιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκη
14Μαντζανή ΕλένηΓερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας Θεσσαλονίκη
 15Νούλας ΗλίαςΙστορίας Κέρκυρα
16Νικητοπούλου ΙφιγένειαΠαιδαγωγικό Νηπιαγωγών Ιωάννινα

ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

1Τσινούλη ΔέσποιναΕφαρμοσμένης Πληροφορικής Θεσσαλονίκη
2Στύλας ΒασίλειοςΛογιστικής & Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας
3Βαλαβάνη ΔανάηΟργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας
4Αναστασίου ΕυφημίαΟργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας
5Τσάτσαβος ΣταύροςΟργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας
6Μαλισόβας ΓεώργιοςΟικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Αθήνα
7Τσιαντής ΑθανάσιοςΟικονομικών Επιστημών Βόλος
8Σανίδας ΑστέριοςΟικονομικών Επιστημών Βόλος
9Ντίκου ΑποστολίαΟικονομικών Επιστημών Βόλος
10Κοσμάς ΔημήτριοςΟικονομικών Επιστημών Κομοτηνή
11Οικονόμου ΆνναΛογιστικής & Χρηματοοικονομικής Λάρισα
12Κούγκουλος ΑντώνιοςΔιοίκησης Συστημάτων Εφοδιασμού Κατερίνη
13Ισαακίδης ΒασίλειοςΛογιστικής & Χρηματοοικονομικής Κοζάνη
14Αλεξόπουλος ΔημήτριοςΣχεδιασμού & Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου Τ.Ε. Καρδίτσα
15Μπαλταγιάννη ΓεωργίαΔιοίκησης Μονάδων Υγείας & Πρόνοιας Καλαμάτα

Απόφοιτοι υποψήφιοι που εισάγονται με το 10%

1Αλεξός ΑντώνιοςΜηχανολόγων Μηχανικών Βόλος
2Αντωνίου ΓεώργιοςΕπιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θεσσαλονίκη
3Γιαννακούλας ΚωνσταντίνοςΕπιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θεσσαλονίκη
4Γιαπουτζής Ευάγγελος ΠαναγιώτηςΟικονομικών Επιστημών Αθήνα
5Μπουλιώτας ΣταύροςΦυσικής Αθήνα
6Μπούτλα ΑλεξάνδραΜηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκη
7Μπρέτα ΑθανασίαΝομική Κομοτηνή
8Ντέτσικας ΝικόλαοςΠολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκη
9Τσακίρη ΔήμητραΠαιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Βόλος
10Τσιωνά ΦανήΙστορίας Αρχαιολογίας & Κοινωνικής Ανθρωπολογίας Βόλος

Τους ευχόμαστε ολόθερμα καλές σπουδές!