Διαγωνισμοί – Διακρίσεις των μαθητών του Λυκείου μας

Σχολικό έτος 2019 – 2020

 Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :
Κακαές Βάϊος                                       Α΄ Λυκείου
Ξηρομερίτης Θεόδωρος                     Α΄ Λυκείου
Τσαλόπουλος Κωνσταντίνος             Α΄ Λυκείου
Κομισόπουλος Αχιλλέας                     Α΄ Λυκείου 
Καραδήμου Ελένη – Αναστασία      Α΄ Λυκείου
Αναστασίου Μαρία                             Α΄ Λυκείου
Ντεγκούδης Πασχάλης                      Β΄ Λυκείου
Τσαλόπουλος Γεώργιος                      Γ΄ Λυκείου

Σχολικό έτος 2018 – 2019

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας

Μουστρούφης Δημήτριος   Γ΄ Λυκείου     (48η θέση)

Τσαλόπουλος Γεώργιος   Β΄ Λυκείου  (48η θέση)
Μεταξιώτη Αικατερίνη    Β΄ Λυκείου  (73η θέση)
Ζαβού Αλεξία                     Β΄ Λυκείου  (82η θέση)
Σαλγκάμης Δανιήλ           Β΄ Λυκείου  (112η θέση)
Αγγελάκη Ζωή                   Β΄ Λυκείου
Τσίντση Ελένη                   Β΄ Λυκείου
Πίττης Γεώργιος               Β΄ Λυκείου
Μπατρακούλη Φανή        Β΄ Λυκείου
Χαλβατζάς Ευάγγελος     Β΄ Λυκείου
Ζαβός Ιωάννης                  Β΄ Λυκείου
Πίττη Μαριάνθη               Β΄ Λυκείου

Μεταξιώτης Αστέριος       Α΄ Λυκείου

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :
Δρακωτός Γιώργος                    Α΄ Λυκείου
Γκιουλέκα Ευαγγελία                Α΄ Λυκείου
Ντεγκούδης Πασχάλης             Α΄ Λυκείου
Πίττη Μαριάνθη                         Β΄ Λυκείου
Σαμαρά Μαίρη                            Β΄ Λυκείου

 
 Διαγωνισμός EUROSCOLA 2019:
Πίττης Γεώργιος                    Β΄ Λυκείου           10ος
Πίττη Μαριάνθη                    Β΄ Λυκείου           13η
 
 

Σχολικό έτος 2017 – 2018

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας

Μουστρούφης Δημήτριος        B΄ Λυκείου                11ος πανελλαδικά
Μεταξιώτη Αικατερίνη             Α΄ Λυκείου                109η πανελλαδικά
 
Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :

Κατσίδη Δωρίτα                          Α΄ Λυκείου
Μεταξιώτη Κατερίνα                 Α΄ Λυκείου
Σαμαρά Μαίρη                            Α΄ Λυκείου
Τσαλόπουλος Γεώργιος             Α΄ Λυκείου
Νταφόπουλος Στέφανος            Β΄ Λυκείου
Μαργκάς Στέλιος                         Γ΄ Λυκείου
Σαμαράς Παναγιώτης                Γ΄ Λυκείου
Σανίδας Βασίλης                        Γ΄ Λυκείου
 
Διαγωνισμός EUROSCOLA 2018:
Γραβάνης Ραφαήλ                Β΄ Λυκείου           11ος
Γκουργκούλια Άρτεμις         Β΄ Λυκείου           18η
 

Σχολικό έτος 2016 – 2017

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :

Βαβλιάκης Ιωάννης                   Α΄ Λυκείου
Νταφόπουλος Στέφανος           Α΄ Λυκείου
Μαργκάς Στέλιος                        Β΄ Λυκείου
Λευκοπούλου Μαριαλένα         Γ΄ Λυκείου
Παπακώστας Ιωάννης              Γ΄ Λυκείου
 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας

Μουστρούφης Δημήτριος        Α΄ Λυκείου                21ος πανελλαδικά
 
Διαγωνισμός EUROSCOLA 2017:
Σταγιάννη Μυρσίνη                 Β΄ Λυκείου           12η
Αρμπάρα Ζωή                           Β΄ Λυκείου           13η

Σχολικό έτος 2015 – 2016

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :

Γανοχωρίτη Ιωάννα                   Α΄ Λυκείου
Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος        Β΄ Λυκείου
Λευκοπούλου Μαριαλένα         Β΄ Λυκείου
Παπακώστας Ιωάννης              Β΄ Λυκείου
Παπουτσόγλου Βασίλειος        Β΄ Λυκείου
 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Βιολογίας

Αγγέλου Λυδία Δέσποινα        Γ΄ Λυκείου                21η πανελλαδικά
 
Διαγωνισμός EUROSCOLA 2016:
Φεζουλίδη Γεωργία                 Β΄ Λυκείου           8η
Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος    Β΄ Λυκείου          19ος
 

Σχολικό έτος 2014 – 2015

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :

Βαρυτιμίδης Μάριος                 Α΄ Λυκείου
Ευθυμιάδης Κωνσταντίνος        Α΄ Λυκείου
Λευκοπούλου Μαριαλένα         Α΄ Λυκείου
Παπακώστας Ιωάννης              Α΄ Λυκείου
Παπουτσόγλου Βασίλειος        Α΄ Λυκείου
Παπακώστα Βασιλική               B΄ Λυκείου
 
Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ” :

Λευκοπούλου Μαριαλένα         Α΄ Λυκείου
Παπακώστας Ιωάννης              Α΄ Λυκείου
 
 

Διαγωνισμός EUROSCOLA 2015:

Παπακώστα Βασιλική               Β΄ Λυκείου           1η
Μίζιος Ζήσης                           Β΄ Λυκείου            4ος
Βαρνά Μαρία                           Β΄ Λυκείου            9η
 

Σχολικό έτος 2013 – 2014

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2014:

 
Παπακωνσταντίνου Μενέλαος                          Β΄ Λυκείου                             62ος πανελλαδικά
Σκρέκα Ανδρονίκη                                                Β΄ Λυκείου                             78η πανελλαδικά
 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής 2014:

Παπακώστα Βασιλική               Α΄ Λυκείου         26η πανελλαδικά
 

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :

Βαρνάς Γεώργιος                     Α΄ Λυκείου
Παπακώστα Βασιλική               Α΄ Λυκείου
 

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ” :

Παπακώστα Βασιλική               Α΄ Λυκείου
 

 

Διαγωνισμός EUROSCOLA 2014:          

Πλακοπίτης Νικόλαος         Β΄ Λυκείου            
 

Σχολικό έτος 2012 – 2013

Βουλή των εφήβων:          

Ντίκου Δωροθέα         Β΄ Λυκείου              τακτική έφηβος Βουλευτής του ν. Λάρισας
 

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :

Καγιάφας Λεωνίδας                  Α΄ Λυκείου
Βαλαώρα Δέσποινα                   Β΄ Λυκείου
Σαπουνάς Γιώργος                    Γ΄ Λυκείου
 
Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2013:
 
Σαλγκάμη Πολυξένη                          Γ΄ Λυκείου                             45η πανελλαδικά

Σχολικό έτος 2011 – 2012

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ” :

Αχταροπούλου Μαριάννα          Α΄ Λυκείου
Βαλαώρα Δέσποινα                        Α΄ Λυκείου
Δασταμάνης Γιώργος                   Α΄ Λυκείου
Ξηρομερίτη Μαρία-Αγγελική    Α΄ Λυκείου
Αποστολίδης Δημήτρης              Β΄ Λυκείου
Μίζιου Αγγελική                              Β΄ Λυκείου
Νταλέκου Κωνσταντίνα               Β΄ Λυκείου
Χριστοδουλόπουλος Γιώργος   Γ΄ Λυκείου

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”:

Ξηρομερίτη Μαρία-Αγγελική    Α΄ Λυκείου

 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2012:

Χριστοδουλόπουλος Γιώργος                  Γ΄ Λυκείου                       6ος πανελλαδικά       στην 1η φάση του διαγωνισμού
Ένας από τους 4 Έλληνες μαθητές που εκπροσώπησαν τη χώρα μας στην 44η Διεθνή Ολυμπιάδα Χημείας στην Ουάσιγκτον τον Ιούλιο του 2012
 
Σαλγκάμη Πολυξένη                          Β΄ Λυκείου                             18η πανελλαδικά

 

Διαγωνισμός  Euroscola 2012:

Μίζιου Αγγελική                                 Β΄ Λυκείου
Πλακοπίτη Νάνσυ                              Β΄ Λυκείου
Σαλγκάμη Πολυξένη                          Β΄ Λυκείου

Σχολικό έτος 2010 – 2011

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ”:

Αποστολίδης Δημήτρης              Α΄ Λυκείου
Γεροκώστας Ευθύμης                    Α΄ Λυκείου
Μίζιου Αγγελική                              Α΄ Λυκείου
Νταλέκου Κωνσταντίνα               Α΄ Λυκείου
Σαλγκάμη Πολυξένη                      Α΄ Λυκείου
Σαπουνάς Γιώργος                         Α΄ Λυκείου
Σταγιάννης Δημήτρης                  Α΄ Λυκείου
Αλεξανδρή Νάγια                            Β΄ Λυκείου

Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”:

Νταλέκου Κωνσταντίνα               Α΄ Λυκείου
 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2011:

Χριστοδουλόπουλος Γιώργος                  Β΄ Λυκείου                       1ος πανελλαδικά
 

Σχολικό έτος 2009 – 2010

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ”:

Πετρολέκας Αλέξανδρος              Γ΄ Λυκείου
 

Σχολικό έτος 2008 – 2009

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ”:

Αποστολίδου Ευαγγελία              Α΄ Λυκείου
Μαγουλιώτης Δημήτριος            Β΄ Λυκείου
Πετρολέκας Αλέξανδρος             Β΄ Λυκείου
 
Επιτυχόντες 2ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”:
Πετρολέκας Αλέξανδρος             Β΄ Λυκείου
 

Σχολικό έτος 2007 – 2008

Επιτυχόντες 1ης φάσης Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών “ΘΑΛΗΣ”:

Ζυγογιάννης Παναγιώτης             Α΄ Λυκείου
Μαγουλιώτης Δημήτριος            Α΄ Λυκείου
Πετρολέκας Αλέξανδρος             Α΄ Λυκείου
Ρουπακιά Θύμη                             Α΄ Λυκείου
Σουρλαντζή Μαρία-Ελένη          Α΄ Λυκείου
Αρμπάρα Σοφία                            Β’  Λυκείου
 
Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας
Μπότης Ιωάννης                         Γ΄ Λυκείου
Ένας από τους 4 Έλληνες μαθητές που εκπροσώπησαν τη χώρα μας στην 40η Ολυμπιάδα Χημείας στη Βουδαπέστη.