Ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας οι σχολές εισαγωγής των υποψηφίων των Πανελλαδικών εξετάσεων του 2015.

Οι μαθητές του Λυκείου μας που εισάγονται στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι:

ΘΕΤΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ

1 Σκρέκα Ανδρονίκη Μαρία Ιατρική Αθήνας
2 Παπακωνσταντίνου Μενέλαος Ιατρική Θεσσαλονίκης
3 Πλακοπίτης Νικόλαος Οδοντιατρική Θεσσαλονίκης
4 Αλεξός Αντώνιος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Η/Υ Βόλος
5 Κόκκαλη Ευτυχία Φαρμακευτική Πάτρας
6 Γκουνιαρούδη Αγάθη Πολιτικών Μηχανικών Βόλος
7 Κουτράκη Κωνσταντίνα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Βόλος
8 Δαπόντε Νικολέττα Πολιτικών Μηχανικών Ξάνθη
9 Παπαγεωργίου Στέφανος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική Λαμία
10 Μπάτσικας Στέφανος Πληροφορικής Λαμία
11 Γελαλής Δημήτριος Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας & Περιφερειακής Ανάπτυξης Βόλος
12 Μακρυγιάννη Μαριαλένα Διατροφής & Διαιτολογίας ΤΕΙ Σητεία
13 Αλεξόπουλος Δημοσθένης Κωνσταντίνος Τεχνολόγων Γεωπόνων ΤΕΙ Λάρισα
14 Σακκά Σπυριδούλα Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής Λήμνος
15 Νάνος Ιωάννης Δασολογίας & Διαχείρησης Φυσικού Περιβάλλοντος ΤΕΙ Δράμα

ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ

1 Ταμπάρα Κασσιανή Χριστίνα Νομική Αθήνας
2 Λεβή Ναταλία Ρένα Νομική Θεσσαλονίκης
3 Βαρνά Ελένη Ψυχολογίας Παντείου Αθήνας
4 Γεωργαντζά Σταυρούλα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιάς
5 Σταγιάννη Μαριαλένα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιάς
6 Γραβάνη Ζωή Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκη
7 Κόκκαλη Μαρία Διεθνών, Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών Αθήνα
8 Τσιμπούκη Αναστασία Διεθνών &Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιάς
9 Σιαμπαλιώτης Βασίλειος Επικοινωνίας, Μέσων και Πολιτισμού Αθήνα
10 Δήμου Φρειδερίκη Θεωρίας & Ιστορίας της Τέχνης Αθήνα
11 Ράμμου Ιωάννα Ειρήνη Φυσικοθεραπείας ΤΕΙ Αίγιο
12 Νταλαγιώργου Μαριτίνα Φιλοσοφίας-Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας Ιωάννινα
13 Φασούλα Στέλλα Θεωρίας & Ιστορίας της Τέχνης Αθήνα
 14  Μπαλκουράνη Αφροδίτη Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Φλώρινα
15 Τσιάτας Κωνσταντίνος Κοινωνικής Διοίκησης & Πολιτικής Επιστήμης Κομοτηνή
16 Δοντάς Ηλίας Οικονομικών Επιστημών Ρέθυμνο

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ

1 Μπούτλα Αλεξάνδρα Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκη
2 Κίτσιος Γεώργιος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκη
3 Λίταινα Δήμητρα Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Θεσσαλονίκη
4 Γκάσιος Βασίλειος Φυσικής Ηράκλειο
5 Πασχούδης Θάνος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Βόλος
6 Μηλιώνης Σωτήριος Ευελπίδων (ΣΣΕ) Όπλα
7 Αντωνίου Γεώργιος Μαθηματικών Θεσσαλονίκη
8 Χαμαρούσιος Δημήτριος Ηλεκτρονικών Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Χανιά
9 Καλόγηρος Γεώργιος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκη
10 Ντορμπάς Κωνσταντίνος Μηχανικών ΗΥ & Πληροφορικής Ιωάννινα
11 Γραβάνης Ανδρέας Γεωπονία Θεσσαλονίκης
12 Δημολιός Νικόλαος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης Χανιά
13 Σιώκας Λεωνίδας Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής & Αγροτικού Περιβάλλοντος Βόλος
14 Καγιάφας Λεωνίδας Σχολή Πλοιάρχων
15 Γιαπουτζής Ευάγγελος Οικονομικών Επιστημών Ιωάννινα
16 Καντώνιας Αλέξανδρος Γεώργιος Μηχανικών Αυτοματισμού ΤΕΙ Θεσσαλονίκη
17 Χατζής Θεόδωρος Μηχανικών Περιβάλλοντος Κοζάνη
18 Αναστασίου Ευφημία Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΤΕΙ Λάρισα
19 Μόσιαλος Γιώργος Οργάνωσης και Διαχείρησης Αθλητισμού Σπάρτη
20 Αργυροπούλου Άρτεμις Παρασκευή Αγροτικής Ανάπτυξης Ορεστιάδα

 

Απόφοιτοι υποψήφιοι που εισάγονται με το 10%

1 Βαλαώρα Δέσποινα Ιατρική Λάρισας
2 Γιαννακούλας Κωνσταντίνος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Τρίκαλα
3 Δανιήλ Εύχαρις Επιστημών Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκη
4 Μάρκου Αγγελική Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκη
5 Μπουλιώτας Σταύρος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ Βόλος
6 Μπρέτα Αθανασία Ψυχολογία Παντείου Αθήνα
7 Ξηρομερίτη Μαρία Αγγελική Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών Ιωάννινα
8 Παπαποστόλου Βασίλειος Στέργιος Γεωπονίας Θεσσαλονίκη

Τους ευχόμαστε ολόθερμα καλές σπουδές!